SDH Rataje

Dne 27. 10. 2019 jsme zorganizovali brigádu a vyčistili hasičskou nádrž

Z nádrže se už nějakou dobu ztrácí voda a není známo kudy. Domluvili jsme se den předem a opět ve velkém počtu hasičů vypustili nádrž, vybrali do kádě ryby, vyndali obsah z čapu, i naší láhev s dopisem, který jsme sem umístili před 9 lety a nádrž během říjnového odpoledne vystříkali a vybrali bahno. K večeru jsme ještě dopustili část vody a ryby zpět vypustili. Čap jsme utěsnili a vložili místo dřevěných prken, plastovou desku, kterou nechal vyrobit starosta obce Roman Šafránek. Pomoci přišli hasiči Šafránková Oldřiška tím časem starostka sboru, Burian František ml. velitel sboru, Šafránek Roman, Hána Tomáš, Šafránek Lukáš, Burian Jaroslav, Burian Jiří, Tupý Pavel, Zeman Martin, Šafránek Tomáš, Zeman Václav, Richter Pavel a Fišer Vladislav. Brigáda začala ve 13 hodin a ukončena byla v 17,36 hodin. Vše bylo hlášeno jako technický zásah. Vodu jsme do nádrže dočerpávali z říčky Smutné plovoucím čerpadlem a samonásavacím čerpadlem značky Heron. Domluvili jsme se, že obě písemnosti vložíme do láhve a dáme do prostoru čapu, kde budou čekat na další čištění. Doufáme, že to bude za dlouhou dobu.

Starostka sboru Oldřiška Šafránková

Fotografie zde

 

Pozvánka na hasičskou soutěž

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
pozvanka-22-6-2019657880668.pdf 401.1 Kb

Slavnostní předání hasičského auta a přívěsného vozíku pro SDH Rataje

V sobotu 28.10. od 15:00 hodin se koná slavnostní předání nového hasičského dopravního automobilu Volkswagen Transporter T6 v devítímístné verzi a jeho požehnání panem farářem Charyparem.

Více informací na přiložené pozvánce.

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
predani-a-zehnani-hasicskeho-auta.pdf.pdf 286.5 Kb

Hasičský ples 3.3. 2017

V pátek 3. března od 20 hodin se koná tradiční Hasičský ples s vepřovými hody a bohatou tombolou. Hraje kapela Vysočinka.

Sbor dobrovolných hasičů v Ratajích Vás srdečně zve a těší se na viděnou.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
plakat-ples-vysocinka.pdf 308.4 Kb

Nadace ČEZ pomohla vybavit SDH Rataje

Obec Rataje s pomocí Nadace ČEZ vybavila místní Sbor dobrovolných hasičů technikou k výrazně lepšímu zvládání následků povodní a případné evakuaci obyvatel. Byly zakoupeny 3 kusy kalových čerpadel Heron včetně příslušenství, nafukovací člun s laminátovým kýlem pro čtyři osoby s pomocným spalovacím motorem o výkonu 5 koňských sil, elektrické kalové čerpadlo a 5 kusů brodících kalhot.

Celkové náklady projektu činí 128 991,-Kč. Z toho příspěvek Nadace ČEZ je 106 450,-Kč.

Za pomoc Nadaci ČEZ moc děkujeme.

 

Nadace ČEZ pomohla vybavit SDH Rataje     Nadace ČEZ pomohla vybavit SDH Rataje